IC vlaky Regensburg 12/2022

IC vlaky mají jezdit i mezi Regensburgem a Hofem – od prosince 2022!

09.07.2017 | K 7. lednu 2021, 18:52
odpoledne / uh

−Foto: není k dispozici

Oznámení DB v časopise „Regio-Aktuell“, že na trase mezi Regensburgem a Hofem budou nasazeny IC vlaky, opět potvrdil zástupce DB Group pro Bavorsko Klaus-Dieter Josel ve zprávě Reinholdu Stroblovi (SPD), členu státní parlament.

REGENSBURG/HOF Josel informuje poslance SPD, že v rámci nové dálkové ofenzivy plánuje DB Fernverkehr od prosince novou dvouhodinovou linku IC z Rostocku přes Berlín, Drážďany, Hof, Weiden (Horní Falc), Regensburg a Landshut. nejdříve 2022 k realizaci v Mnichově. Předpokladem je však úspěšná realizace elektrifikace trasy Hof-Regensburg spolkovou vládou.

S novou IC linkou by se Horní Falc napojila přímo na dálkovou síť a každé dvě hodiny by měla přímé IC spoje do Mnichova, Drážďan a Berlína. DB Fernverkehr již jedná s bavorským ministerstvem vnitra a Bavorskou železniční společností, která je odpovědná za plánování místní dopravy ve Svobodném státě, o realizaci a dalším rozvoji této IC linky s cílem co nejlepšího propojení s místní dopravní obslužnost v tomto koridoru.

Strobl však zůstává realistický: „Po Naab ještě proteče hodně vody, než se tak stane.“ Je důležité, aby parlamenty poskytly vhodné finanční zdroje. Zapomenout by se nemělo ani na bezbariérové ​​rozšíření vlakových nádraží a dopravní spojení z Mnichova přes Schwandorf do Prahy spojením Schwandorf – Norimberk. Dobré spojení z Norimberku a Mnichova přes Schwandorf do Prahy je pro obě země velmi důležité.

 

Napsat komentář